• 1 z 4
 

Plášť Pirelli Scorpion E-MTB R 27.5 x 2.6 HyperWALL

 
Dostupnost Skladem
Běžná cena 1 738,60 Kč
Ušetříte 39,60 Kč (–2 %)
1 699 Kč
   
Značka PIRELLI
Kategorie Pláště MTB
 

Plášť Pirelli Scorpion™ E-MTB R 27.5 x 2.6 HyperWALL™

Pirelli Scorpion E-MTB je modelová řada plášťů se 3 rozdílnými vzorky běhounu pro všechny typy terénů a povrchů, od M (Mixed – smíšený povrch) a R (plášť pro zadní kolo) pro dny na perfektní hlíně, po model S (Soft – měkký povrch) pro agresivnější Enduro traily a strmý terén. Všechny pláště jsou přímo navržené tak, aby tvořili ucelenou řadu plášťů splňujících potřeby a nároky E-MTB. Jsou vybavené inovativní a patentovanou konstrukcí HyperWALL™, která je vlastní technologii Pirelli z motokrosu přizpůsobená použití na elektrokolech a umožňuje dosáhnout potřebné jízdní kvality a spolehlivost (zejména při Tubeless bezdušovém použití s nízkými tlaky vzduchu). Použitá nová gumová směs SmartGRIP+ obsahuje patentem chráněnou příměs materiálu „Lignin“ (zcela přírodně získaný materiál během procesu výroby papíru) a dovoluje snášet větší zátěž a odolávat větším kroutivým silám, které E-MTB použití přináší. Scorpion E-MTB poskytuje lepší výkonnost a delší životnost pro užívání si ježdění na E-MTB.

ULTRA ODOLNÉ PLÁŠTĚ PRO AGRESIVNÍ STYL JÍZDY
Model R má specifický design určený pro zadní kolo: přidaná trakce pro lepší přenos síly ze šlapání a vyšší účinnost brždění, jako i větší odolnost pro rychlou a jistou jízdu na různých površích, za sucha i za mokra, a s vlastnostmi specifické E-MTB gumové směsi SmartGRIP+. Navíc zcela nový standard životnosti gumy a spolehlivosti opletu díky konstrukci HyperWALL™.

Vlastnosti:
- Gumová směs SmartGRIP+ Compound – specifická E-MTB odolnost proti roztržení a přilnavost za všech podmínek za mokra i za sucha.
- Oplet – vícevrstvý nylonový oplet o hustotě 60tpi pro větší spolehlivost a lepší ovladatelnost.
- Inovativní patentovaná konstrukce HyperWALL™ – konstrukce pláště s několika ochrannými vložkami pro maximální spolehlivost při E-MTB použití.
- Tubeless-Ready – bezdušové použití se snadnou montáží a odolnými patkami.

Specifikace:
- Konstrukce: 60tpi, TLR
- Doporučená šířka ráfku: 35C
- Ochrana: HyperWALL
- Hmotnost: 1.200 g

TECHNOLOGIE
HyperWALL
Inovativní technologie, kterou Pirelli přeneslo do světa cyklistiky díky zkušenostem a pozadí v motosportu: nově navržená konstrukce patky a bočnice pláště, která ještě více vylepšuje jeho vlastnosti – ovladatelnost za použití nízkých tlaků vzduchů a odolnost proti procvaknutí. Klíčové vlastnosti pro použití v terénu, zejména při nejnáročnějších disciplínách jako gravity a eMTB, jsou celistvost patky pláště a stabilita bočnic. Běhoun se vzorkem ze sofistikované gumové směsi značně spoléhá a jeho chování je závislé na stabilitě a celistvosti patky a bočnice. Pirelli představilo konstrukci, kdy jsou patka a gumová vložka bočnice pevně uchycené spojkou z tkaného materiálu, takže se chovají jako jeden kus, ne dva oddělené komponenty s možností pohybu vůči sobě, co je běžný standard konstrukcí plášťů. Výhody této technologie v číslech (na základě interních laboratorních a praktických testů Pirelli): vylepšená stabilita patky (+10%), lepší ochrana proti procvaknutí (+50%), lepší ovladatelnost při použití nízkých tlaků vzduchů (+25%), větší odolnost proti proseknutí bočnic.

SmartGRIP+
Gumová směs Pirelli specificky určena pro E-MTB s přídavkem Ligninu, chemického komponentu získaného z přírodních zdrojů při procesu výroby buničiny. Nejenom, že je to šetrné aditivum, ale také výrazně obohacuje mechanické vlastnosti gumy – umožňuje maximální odolnost v tahu, kdy se vzorky gumy v laboratoři natahují až o 10%. Výsledkem je lepší odolnost pláště proti protržení, která je potřebná pro odolání většímu přetížení a brzdovým kroutícím momentům moderních výkonných elektrokol. Ostatní charakteristiky složení gumové směsi SmartGRIP, teda její chemická přilnavost, nebyly pozměněné. Výsledkem je verze gumové směsi SmartGRIP, která stále umožňuje dokonalou přilnavost za sucha nebo za mokra, jako i odolnější gumu: jezdec ocení konzistentní výkonnost pláště v průběhu celé jeho životnosti, dokonce i pod větším zatížením materiálu, které jízda na elektrokole obnáší. Vývojáři v Pirelli tak byli schopní navrhnout pláště pro větší zábavu na elektrokole – pro snadnější přejíždění drsného terénu, rychlejší jízdu a lepší celkovou ovladatelnost.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: